Buradasınız: Ana sayfa » Meyveli Tatlılar » Kaymaklı Elma Tatlısı Tarifi

Kaymaklı Elma Tatlısı Tarifi

Kaymaklı Elma Tatlısı Tarifi

Ülkemizde bulunan birçok tatlı düşkünüdür. Bu yüzden gerek tatlıcılar, gerek ev hanım çok güzel tatlı tariflerini bilmek için yıllardır büyük uğraşlar gösterir. Her kesimin ve herkesin damak tadına uyan tatlıları bulmanız bizim ülkemizde mümkündür. Bunun yanı sıra tatlı yapmak isteyen bir bayanın hiçbir şey bilmiyorsa bizim sitemize girerek tatlı tariflerine bakması bile onun için yeterli bir durumdur. Bu sayede en lezzetli tatlıları çok güzel bir şekilde hazırlayabilecektir. En güzel tatlı tariflerinin yapıldığı sitemizde bugün siz değerli takipçilerimizle kaymaklı elma tatlısının tarifini yapacağız.

Kaymaklı elma tatlısı için gerekli malzemeler;

–          4 adet kırmızı elma

–          1 su bardağı toz şeker

–          1 su bardağı su

–          2 tane karanfil

–          100 gram kaymak

–          1 su bardağı vişne suyu

Malzemelerimizi yukarıda saydık. Şimdi geldi kaymaklı elma tatlısının tarifine yani hazırlanışına.

Kaymaklı elma tatlısı hazırlanışı;

Kaymaklı elma tatlısı diğer tatlı türlerine nazaran çok çabuk bir şekilde hazırlanan tatlı türlerinden birisidir. Öncelikle elinizde bulunan elmaların kabuklarını güzel bir şekilde soyunuz. Elmalarınızın orta kısmında bulunan çekirdek kısımlarını elma oyacağı ya da bir bıçak vasıtasıyla iyice çıkarın. Bu soyduğunuz elmaların oyulmuş kısımlarını üst tarafa getirecek şekilde küçük bir tencereye diziniz. Bu tencerenin içerisine su, vişne suyu, karanfil ve şeker ekleyerek küçük tencerenin kapağını kapatınız. Bu tencereyi buzdolabında bir gün boyunca bekletiniz. Tencereyi dolapta bir gün boyunca beklettikten sonra tencereyi ocağa koyunuz. Ocakta bulunan tencereyi 30 dakika boyunca elmalarıyla birlikte pişiriniz. Bu tencerede bulunan şerbeti iyice servis yapacağınız tabaklara paylaştırınız. Sonra ise yapılması gereken tencere içerisinden çıkardığınız elmaların oyuk kısımlarına kaymak koyarak servise hazır konuma getiriniz. Bu şekilde kaymaklı elma tatlısı artık yemek için sizleri bekliyor demektir.

Kaymaklı elma tatlısı tarifi siz değerli üyelerimiz için çok detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Bir çok tarifin yer aldığın sitemize günlük olarak ziyaret ederek daha farklı ve daha güzel tarifleri de alma imkanına sahipsiniz. Artık evlerinizde öyle tatlı kitapları ve dergilerine yer ayırmanıza gerek yok. Bu kitapları alırken yaptığınız maddi kayıpları önlemek adına sitemizi takip ediniz yeterlidir. Kaymaklı elma tatlısı gibi birçok tatlı çeşidini siz değerli takipçilerimizle her gün paylaşmaya özen gösteriyoruz.

Tatlitarifi.org üyelerimizde ricamız sitemizde bulunan tarifleri yaptıktan sonra nasıl olduğuna dair mesajlarınızı ve yorumlarınızı bizden esirmemenizdir.

Ballı Kaymaklı Elma Tatlısı

Etiketler:, , , , , , ,


Yorum yapın

<
Tv izle